Založ si blog

Odpočet k predčasným voľbám začal ! ! !

Nie nezačal dnes, ani včera. Časomiera k výkonu toho čo je potrebné aby sa udiala zmena sa spustila už minimálne dve dekády späť.

 

Žijeme v takom svete, kde dôsledky a následky našich činov sa v tých najdôležitejších veciach v našom živote zjavia niekedy o dosť neskôr, než daný čin vykonáme. Často krát až po dekádach nášho života.

Prečo je to tak ?

Dôvod ktorý vnímam ja, nie je aby bol človek zmätený či potrestaný niečím čomu nerozumie, čo nevie uchopiť, keď beriem do úvahy, že často krát si človek nevie spojiť svoje činy z pred roka s dôsledkom práve teraz a nie to ešte z pred 10 či 20 rokov. Čas je však aj darom pre človeka aby prekonal obeť ktorú zo seba robí. Obeť zo samého seba, že sa deje niečo nepríjemné bez jeho pričinenia. Obeť, ktorú každý deň používa aby si mohol vymyslieť výhovorky prečo sa niečo nedá, prečo je niečo v jeho živote nezmeniteľné, aby obhájil vlastný marazmus a neschopnosť sa niekam posunúť.

Predovšetkým je obeť vlastne pocitom, emóciou, ktorá nás zožiera v celom tele, každý deň, no zároveň je lekciou, ktorú pochopíme len cez dôsledky našich činov.

Narodiť sa na území národa Slovenského je veľký dar, aj keď sa čoraz viac hovorí, že sme zatratenci, zbabelci, či neschopný národ, že sa nevieme za seba postaviť, že nedokážeme prejaviť našu vôľu. Že necháme so sebou posúvať podľa potrieb iných a že celkovo sme vlastne len také podrž a podaj-tašky tých mocnejších, alebo aspoň teda tých priebojnejších.

Prečo je však darom byť Slovákom?

Pretože vnímam dôležité lekcie pre prerod národa Slovenského :

1., Ľútosť je nám vlastná. Ľutujeme seba a druhým závidíme, teda inak povedané, ľutovaním seba si nepripustíme , že sa môžeme mať lepšie než tí, ktorým závidíme ich šťastie a úspech.

2., Obeť je nám blízka. Sme obeťou okolností, ktoré necháme aby konali za nás a cítime sa ovládaní a utlačovaní.

AVŠAK ! Prekonať ľútosť a obeť znamená, nadobudnúť obrovskú silu spraviť v živote to čo cítim, že je dôležité , to čo vnímam, že je moje vlastné šťastie. Takýto človek, ktorý si dovolí prekonať ľútosť a vlastnú obeť, teda neschopnosť niečo spraviť za seba, má obrovskú moc, neskonalú moc o ktorej píšu antické báje. Nie, na svete neboli bohovia, nie tak ako ich chápeme študovaním dávnych textov. Boli to ľudia s uvedomením si svojej obrovskej sily, ktorú má každý z nás  „zapúzdrenú“ , každý z iných dôvodov. Sily a z nej plynúcich obrovských možností. Boli to ľudia s obrovskou mocou konať !!! a tým vytvárať vo svete zázraky. Takéto zázraky však boli vykúpené prežitím „zložitých“ životných situácii a životných lekcií, cez ktoré sa táto sila prebudila.

V dnešnej dobe je zložité byť Slovákom, zakomplexovaným, menejcenným, uľútosteným, ubitým, nepriebojným, v roli obete.

A práve v tom je tá obrovská sila nášho národa. V tom je obrovská sila ducha každého kto sa tu rozhodol žiť, či ide aj o  Čecha, Poliaka, Maďara, Ukrajinca či iného prisťahovalca, teda človeka ktorý sa narodil na inom území, no láka ho život na Slovensku. V tom je tá sila, prekonať tak ťažkú karmu. Také, aké ťažké je to prekonať, tak obrovská sila sa z tým skrýva.

Naše duše láka presne také miesto v akom chce prežiť to, čo je dané prežiť v národe na území národa, spoločenstve ľudí, ktorí spolu žijú v istej komunite s názvom štát, národ.

Prečo sme teda bičovaní touto nespravodlivosťou, ovládaním a všetkým spomenutým vyššie?

Lebo sa od nás všetkých očakáva, že si uvedomíme že ide o životné lekcie a že ich máme prekonať, tak každý za seba, tak aj spoločne, na území kde sa naša komunita Slovákov pod štátnym zriadením rozlieva. Kto si dovolí tieto lekcie začať žiť a nie len nariekať, že sú a že život je na …. , ten ich v istom časovom ohľade prežije, dovolí si mať skúsenosť, dovolí si dobehnúť maratón s názvom marazmus a postaví sa na štart ozajstnej cesty životom.

To čo sa skrýva za prekonaním, pochopením, prežitím takýchto lekcii,  je to čoho sa boja tí, ktorí nám utláčateľov vykonávajú. Ktorých sme si za utláčateľov zvolili, aby nám pomohli prehliadnuť …

Boja sa sily národa tak veľmi, že nás potrebujú čím skôr uzavrieť na rôzne spôsoby. Problém pre človeka nie je byť zavretý fyzicky, z toho sa človek dostane pokiaľ pochopí prečo bol zavretý.

Problémom je byť uzavretý. Utláčateľ potrebuje uzavrieť silu človeka, silu jeho ducha, odhodlanie, vieru v seba a tým uzavrieť silu komunity, silu národa.

Očkovanie, jedy v jedle, vode, vzduchu, jedy masmédii a rýchlej zábavy a napĺňanie našich potrieb, istoty a stability , aj keď o istotách to je na opäť na inú stať.

Jed v podobe marazmu z toho, že z peňazí našich daní nie sme schopní žiť normálny život ako komunita, národ ľudí idúcich jedným smerom….

Každý národ je niečím výnimočný. Náš národ vnímam ako tých ľudí, ktorí dajú zrkadlo iným a ukážu pravdu, čo je skutočné. Lenže národ, to nie sú politické strany. Preto každý kto čaká na tých správnych ľudí v politike sa kardinálne mýli a bohužiaľ je tak vystavený pocitu obete, životu obete, ktorú bude žiť možno aj do konca života a neprekoná lekciu, ktorú sem prišiel žiť. Slovák čaká na konanie od iných, aby konali za neho a zdráha sa nekonť sám. Keď však nastane čas a tento stav sa zmení, tak zmeny ktoré nastanú na našom území, budú malým zázrakom pre mnohé národy sveta.

Prečo asi „dobrí“ ľudia sú utláčaní najviac, či už partnerom, rodinou, okolím, či politickou garnitúrou ?

Otázkou nie je či byť, alebo nebyť. Budeme určite. No byť postavený vo svojej vlastnej sile je to čo dáva šťastie v každom dni, v každej minúte nášho života. Národ je len ilúzia, pokiaľ v ňom niet silných ľudí. Kto chce žiť v akomkoľvek národnom zoskupení, sám sa silným musí stať. Inak je len zrkadlom jeho úpadku a ostáva len bedákať ako bolo kedysi dobre.

Slovenský národ má potenciál obrovskej sily ako spoločenstva pravdy a hrdosti na život ktorý vieme spolu žiť.

Kladivo na rozbitie hmly našej temnoty, ktorá nás od tejto sily drží má každý vo svojej ruke. Nikto nás neučil s ním narábať, ale situácie nás dotlačili všetkých Slovákov na hranicu, kde každý nájdeme čoskoro vlastný spôsob, ako rozbiť pomyselnú stenu hmly a zatratenosti.

Nebude to žiadna politická strana o piatich ani desiatich ľuďoch, ktorí nám v tom „pomôžu“ a vyriešia naše problémy, ktoré sú našimi problémami a nie ich, a nikdy ich nebudú.

Aj keď … kedy má človek väčšiu šancu pochopiť čo všetko pred sebou samým zakrýva a čo mu bráni postaviť sa do svojej vlastnej sily, ako keď mu to ukazuje jeho vlastný pán, ktorého si zvolil.

Pokiaľ má človek za svojho pána dokonalého populistu, ktorý excelentne lavíruje s informáciami a dokonale pozná zastieracie stratégie vlastných krivých úmyslov, tak je prehliadnutie veľmi ťažké. Jeho éra však končí.

Pokiaľ má však Slovák dostupného nového pána, ktorý je len nafúknutým, nadutým egom, neschopným stratégom, sám sebou nezvládateľným pri zakrývaní vlastných krivých úmyslov, tak takýto pán je vlastne veľkým darom pre ľudí celého národa. Poslúži ako prostriedok k precitnutiu do reality, ktorú dlho národ pred sebou skrýval. Z tohto precitnutia sa vytvoria nové začiatky, nové možnosti. Avšak to, kedy sa tak stane v čase, je na rozhodnutí každého z nás, nie na okolnostiach, ktoré sa sami zmenia.

Niekedy je šaso kráľom, aby ukázal oponu, ktorú by nikto okrem šaša nedokázal po-odtiahnuť. Kráľ umiera, ať žije kráľ …

 

Prečo teda predčasné voľby sú za najbližšími dverami ?

Pretože nejde len o možnosť zmeny politickej garnitúry na Slovensku. Ide predovšetkým o dar pre náš národ. Predčasné voľby a to čo im predchádza a čo sa deje práve teraz sú darom pochopiť, že k zmene dôjde vtedy, keď sa všetci staneme jednou politickou stranou a všetci začneme žiť a fungovať tak, aby sme politikmi boli pre nás navzájom, aby naše činy odzrkadlovali našu vôľu sa mať lepšie.

Ako pozorovaciu domácu úlohu je možné sledovať, ako zväčšujúci strach politikov ich bude doháňať k činom, ktoré budú vytvárať podmienky k predčasným voľbám a práve ich politické voľby budú dôsledkom ich pádu.

Ak premrháme to čo sa čoskoro pretaví do predčasných politických volieb, príde tá najhoršia zmeska „ľudí“ vo forme novej politickej inkvizície a najbližších 20 rokov budeme pod väčším útlakom než sme boli v Rakúsko-uhorskom područí. A tým myslím, omnoho , omnoho väčším útlakom než si vieme teraz predstaviť.

Nejde o to kto príde a aký „zlý“ bude, ale to že to len odzrkadlí našu vlastnú schopnosť/neschopnosť sa za seba postaviť.

Prečo väčším ?

Nepochopené lekcie sa modulujú vždy do väčšieho a väčšieho tlaku, pretože ľudia sa menia iba pod tlakom vlastných nepochopení a ich súvislostí.

Mor ho nie len za národ, Mor ho za naše životy a životy našich detí a vnukov.

Žiadosť na ministra obrany Naďa k opatreniam proti šíreniu Covid-19 na vojenských cvičeniach NATO na slovensku v r. 2020 / Prevencia pred 2. vlnou Covid-19

05.07.2020

Žiadosť je vo veci zabezpečenia opatrení proti šíreniu Covid-19 v rámci spoločných medzinárodných cvičení Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Ozbrojených síl členských štátov aliancie NATO, na území Slovenskej republiky, s dopadom na možné šírenie nákazy Covid-19 u civilného obyvateľstva Slovenskej republiky. Aj keď sa v nedávnej dobe výrazne [...]

Žiadosť na ministerku Milanovú k zverejneniu financovania mimovládneho sektoru a revízie výdavkov s ohľadom na rozvoj Slovenskej kultúry !

28.06.2020

Pani ministerka kultúry Natália Milanová, Píšem Vám na základe medializovaných informácii o Vašom osobnom stretnutí s predsedom Matice Slovenskej ohľadom ustanovizne o fungovaní, činnosti a financovaní Matice Slovenskej. Z výsledku tohto stretnutia je zrejmé, že Vás vedenie Matice nepresvedčilo o zmysluplnosti ich poslania a vynaložených prostriedkov pre [...]

Odpoveď Ministerstva obrany SR k zriadeniu cudzích základní na Slovensku k 26. 6. 20 + doplňujúce otázky !

27.06.2020

Vážený pán riaditeľ odboru medzinárodných vzťahov Ministerstva obrany SR, na základe môjho listu s otázkami na ministra obrany Jaroslava Naďa, zo dňa 16.6.2020 sa chcem ďalej informovať v tejto veci. Otázky smerujem priamo na ministra obrany SR Jaroslava Naďa. ( Na konci článku sa nachádza celá odpoveď MOSR ) Moja pôvodná otázka z 16.6.2020: Bod [...]

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

Jozef Žarnovičan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 71887x
Priemerná čítanosť článkov: 7987x

Autor blogu

Kategórie