Založ si blog

Žiadosť na ministra obrany Jaroslava Naďa o sprístupnenie informácii o rozmiestnení amerických základní, vojsk, vojenskej techniky na Slovensku a ich presunov na území Slovenskej republiky a dôvody pre vyvedenie vojakov OSSR do pobaltských štátov.

V zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov žiadam ministra obrany Jaroslava Naďa o sprístupnenie informácii vo forme odpovede na nasledujúce otázky :

 

1., Existuje zmluva, zmluva o budúcej zmluve, memorandum o porozumení alebo iný dokument, ktorý by mal právny charakter, alebo iný charakter, upravujúci akúkoľvek spoluprácu medzi Slovenskou republikou a NATO, medzi Slovenskou republikou a vládou Spojených štátov amerických, medzi Slovenskou republikou a iným štátom, ktorá deklaruje rozmiestnenie amerických základní, alebo vojenských základní iných štátov na území Slovenskej republiky ?

 

2., Existuje zmluva, zmluva o budúcej zmluve, memorandum o porozumení alebo iný dokument, ktorý by mal právny charakter, alebo iný charakter, upravujúci akúkoľvek spoluprácu medzi Slovenskou republikou a NATO, medzi Slovenskou republikou a vládou Spojených štátov amerických, medzi Slovenskou republikou  a akýmkoľvek iným štátom, súkromnou organizáciou, organizačnou zložkou súkromných armád, ktorá deklaruje rozmiestnenie vojakov, civilných zamestnancov, informačných a spravodajských služieb na území Slovenskej republiky ?

 

3., Existuje zmluva, zmluva o budúcej zmluve, memorandum o porozumení alebo iný dokument, ktorý by mal právny charakter, alebo iný charakter, upravujúci akúkoľvek spoluprácu medzi Slovenskou republikou a NATO, medzi Slovenskou republikou a vládou Spojených štátov amerických, medzi Slovenskou republikou  a akýmkoľvek iným štátom, súkromnou organizáciou, organizačnou zložkou súkromných armád, ktorá deklaruje rozmiestnenie vojenskej techniky, techniky pre špeciálne určenie, ako aj prostriedky a komponenty pre ničenie zbraní, prostriedkov nepriateľa použitím jadrovej reakcie s následkom smrti osôb, na území Slovenskej republiky ?

 

Aký je aktuálny stav rozmiestnenia amerických vojsk a ich vojenskej techniky, vojsk NATO a ich vojenskej techniky, iných cudzích vojsk a ich techniky na území Slovenskej republiky ?

 

Aké presuny zahraničných vojsk a vojenskej techniky, mimo síl a prostriedkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky budú realizované pod záštitou ministerstva obrany Slovenskej republiky, vlády Slovenskej republiky, na území Slovenskej republiky v období od roku 2020 do roku 2023?

Aký je dôvod týchto presunov cez územie Slovenskej republiky a ako budú zabezpečené koridory pre takýto presun ?

Akým spôsobom bude zabezpečovaná trasa presunov s ohľadom na bezpečnosť občanov Slovenskej republiky.

 

 

Aké sú dôvody vyslania príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky do pobaltských štátov na základe schváleného návrhu na zmenu mandátu a na vyslanie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v rámci Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO do Lotyšskej republiky, Litovskej republiky, Estónskej republiky a Poľskej republiky ?

 

Aké sú finančné náklady Slovenskej republiky na vyslanie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v rámci Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO do Lotyšskej republiky, Litovskej republiky, Estónskej republiky a Poľskej republiky ?

 

Spôsob sprístupnenia informácii požadujem vo forme elektronickej pošty na email z ktorého posielam tieto otázky.

 

Dôvod žiadosti :

 

Informácie požadujem ako občan Slovenskej republiky pre zváženie toho, či nie je konaním ministra obrany Jaroslava Naďa, prípadne aktuálnej vlády Slovenskej republiky, porušovaná ústava Slovenskej republiky, prípadne iné zákony Slovenskej republiky.

Ďalej pre zváženie, akým spôsobom je nakladané s daňami občanov Slovenskej republiky, vzhľadom na ťažkú ekonomickú situáciu v aktuálnej dobe.

Očakávam, že odpoveď od ministra na zaslané otázky bude vykonaná v zákonnej lehote.

 

 

Zaslané na Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, kancelária ministra obrany SR dňa 16.6.2020.

 

Žiadosť na ministra obrany Naďa k opatreniam proti šíreniu Covid-19 na vojenských cvičeniach NATO na slovensku v r. 2020 / Prevencia pred 2. vlnou Covid-19

05.07.2020

Žiadosť je vo veci zabezpečenia opatrení proti šíreniu Covid-19 v rámci spoločných medzinárodných cvičení Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Ozbrojených síl členských štátov aliancie NATO, na území Slovenskej republiky, s dopadom na možné šírenie nákazy Covid-19 u civilného obyvateľstva Slovenskej republiky. Aj keď sa v nedávnej dobe výrazne [...]

Žiadosť na ministerku Milanovú k zverejneniu financovania mimovládneho sektoru a revízie výdavkov s ohľadom na rozvoj Slovenskej kultúry !

28.06.2020

Pani ministerka kultúry Natália Milanová, Píšem Vám na základe medializovaných informácii o Vašom osobnom stretnutí s predsedom Matice Slovenskej ohľadom ustanovizne o fungovaní, činnosti a financovaní Matice Slovenskej. Z výsledku tohto stretnutia je zrejmé, že Vás vedenie Matice nepresvedčilo o zmysluplnosti ich poslania a vynaložených prostriedkov pre [...]

Odpoveď Ministerstva obrany SR k zriadeniu cudzích základní na Slovensku k 26. 6. 20 + doplňujúce otázky !

27.06.2020

Vážený pán riaditeľ odboru medzinárodných vzťahov Ministerstva obrany SR, na základe môjho listu s otázkami na ministra obrany Jaroslava Naďa, zo dňa 16.6.2020 sa chcem ďalej informovať v tejto veci. Otázky smerujem priamo na ministra obrany SR Jaroslava Naďa. ( Na konci článku sa nachádza celá odpoveď MOSR ) Moja pôvodná otázka z 16.6.2020: Bod [...]

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

Jozef Žarnovičan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 71890x
Priemerná čítanosť článkov: 7988x

Autor blogu

Kategórie